راهنمای دریافت تاییدیه مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد

تصور کنید که اصل دانشنامه تحصیلی خود را پس از فارغ‌التحصیلی دریافت کردید و حالا قصد ترجمه رسمی این مدرک را دارید. وقتی به دارالترجمه رسمی در انقلاب یا هر جای دیگر مراجعه می‌کنید، سند شما برگشت می‌خورد. اما چرا مدرک مستقیم برای ترجمه رسمی صادر نمی‌شود؟ تنها یک دلیل برای این اتفاق وجود دارد: «مدارک شما فاقد تاییدیه سازمان مربوطه هستند».

چه دانشجوی دانشگاه آزاد باشید و چه دانشجوی دانشگاه دولتی، باید تاییدیه مدارک تحصیلی خود را دریافت کنید. دانشجویان دانشگاه‌های دولتی پس از دریافت مدارک خود، می‌توانند که از طریق سامانه سجاد اقدام به اخذ تاییدیه تحصیلی کنند. اما این ماجرا برای دانشجویان دانشگاه آزاد کمی فرق می‌کند.

پیش از اینکه مدارک دانشگاه آزاد برای ترجمه رسمی صادر شوند، باید توسط سازمان مرکزی این دانشگاه تایید شوند. شاید این مهم‌ترین اقدام پیش از ترجمه رسمی باشد. بنابراین، خوب مطالب پیش‌رویتان را مطالعه کنید. قرار است با مراحل گام به گام دریافت تاییدیه مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد، آشنا شویم.

مطالب مرتبط:

راهنمای جامع ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

اخذ تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

در گذشته تنها یک راه برای اخذ تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد وجود داشت: «مراجعه حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد». اما امروزه تنها با چند کلیک و استفاده از سامانه استعلام مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد، تاییدیه مدارک خود را دریافت خواهید کرد.

راهنمای کامل دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

برای اخذ تاییدات خود از سامانه مربوطه، در مرحله اول وارد سایت استعلام مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان شوید. اگر قبلا در این سامانه ثبت نام کرده‌اید، تنها با وارد کردن کد ملی و گذرواژه خود، وارد حساب کاربری‌تان شوید. در غیر این صورت، ابتدا باید «ثبت نام» کنید و حساب کاربری جدیدی بسازید.

مرحله اول دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

برای ثبت نام در این سامانه، اطلاعات مشخص شده در تصویر را وارد کنید. بعد از آن با وارد کردن اطلاعات مربوطه، به پنل کاربری خود منتقل خواهید شد.

مرحله دوم دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

اکنون در صفحه جدید، گزینه «درخواست تاییدیه دانشنامه» را انتخاب کنید تا وارد مراحل درخواست تاییدیه شوید.

مرحله سوم دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

در این قسمت باید شماره تایید سازمان مرکزی که روی دانشنامه تحصیلی شما درج شده است را وارد کنید. در صورتی که این تاییدیه را برای ترجمه مدارک خود می‌خواهید، در قسمت «گیرنده»، عبارت «دفاتر ترجمه رسمی» را بنویسید.

مرحله چهارم دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

در مرحله بعد، روی گزینه ایجاد پرونده کلیک کنید. سپس به یک صفحه درگاه پرداخت هدایت خواهید شد که مربوط به هزینه‌های اخذ تاییدیه است. پس از پرداخت هزینه، بلافاصله تاییدیه مدارک شما صادر خواهد شد. جهت دریافت آن، به بخش «پیگیری درخواست‌ها» مراجعه کنید. در صورتی که تاییدیه را دریافت کرده باشید، آن را به صورت یک فایل پی دی اف مشاهده خواهید کرد.

مرحله آخر دریافت تاییدیه مدارک دانشگاه آزاد

 

سخن آخر

دانستیم که دانشجویان دانشگاه‌های آزاد پیش از ترجمه دانشنامه تحصیلی، باید تاییدیه مدارک خود را دریافت کنند. پیش از این، اخذ تاییدیه به صورت حضوری امکان داشت. اما امروزه برای این کار می‌توان به سامانه استعلام مدارک دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد، مراجعه کرد.

اگر قصد سفارش ترجمه رسمی دیپلم و مدارک تحصیلی خود را در دارالترجمه فوری انقلاب لگال ترجمه دارید، تنها کافی است که با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید که در این قسمت، سفارش خود را ثبت کنید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا